تبلیغات
نسیم - بیوگرافی نامه آرنولد شوارتزنگر

جستجو

 

بیوگرافی نامه آرنولد شوارتزنگر


موضوع: بیوگرافی بازیگران ،بیوگرافی ورزشكاران ،

آرنولد شوارتزنگر

برای مشاهده مطلب به ادامه مطلب بروید

آرنولد شوارتزنگر در 30 ژولای 1947 در حومه شهر گراتز اتریش در خانواده ای كم درآمد به دنیا آمد و از سن 15 سالگی شروع به تمرینات بدنسازی كرد و اولین قهرمانی وی زمانی بود كه او 18 سال سن داشت و مجبور شد برای دادن مسابقه از سربازی فرار كند و به اشتوتگارت آلمان برود تا در مسابقات جوانان اروپا شركت كند . او در آنجا خوش درخشید و موفق شد برای اولین بار در تاریخ ، تمام امتیازات یك مسابقه پرورش اندام را كسب كند . پس از بازگشت به سربازی مدتی را پشت میله های زندان به دلیل فرار از سربازی گذراند و بعد از پایان دوران سربازی و شركت در چند مسابقه معتبر و فتح آنها آوازه او در سراسر جهان پیچید . در سال 1968 جو ویدر پدر پرورش اندام جهان از او دعوت كرد تا در آمریكا اقامت كند و زیر نظر او تمرین كند .
آرنولد در سال 1969 در اولین مسابقه حرفه ای خود شركت كرد و اولین و آخرین شكست ورزشی خود را در مسابقات حرفه ای مسترالمپیا از سر جو الیوا خورد ، ولی سال بعد در همین مسابقه شركت كرد و به مقام اولی دست یافت . شاید لقب گرفتن او به عنوان افسانه پرورش اندام جهان به دلیل همین شكست ناپذیر بودنش باشد . چون آرنولد در هر مسابقه ای كه شركت می كرد و به مقامی به غیر از اولی دست می یافت سال بعد فاتح آن مسابقه بود . در هر صورت آرنولد پس از شكست از سر جو الیوا در مسابقات متعددی شركت كرد ولی دیگر شكست نخورد و توانست عناوین زیر را به دست آورد :
1964 : قهرمان جوانان اروپا – نفر سوم مسابقات بزرگسالان اتریش
1965 : قهرمان اروپا – قهرمان بزرگسالان اتریش
1966 : قهرمان بزرگسالان اروپا و نفر دوم مسابقات آماتوری NABBA
1967 : قهرمان مسابقات NABBA
1968 : قهرمان مسابقات حرفه ای NABBA – قهرمان مسابقات بین المللی جهان و قهرمان مسابقات آقای دنیا
1969 : قهرمان مسابقات آقای دنیا – نفر دوم مسابقات مسترالمپیا – قهرمان مسابقات NABBA – قهرمان آماتورهای جهان
1970 : قهرمان مسابقات حرفه ای جهان – قهرمان مسابقات مسترالمپیا – قهرمان مسابقات حرفه ای NABBA
1971 : قهرمان مسابقات مسترالمپیا تا سال 1975
1980 : قهرمان مسابقات مسترالمپیا
و شاید دیگر دلیل لقب گرفتن وی به عنوان افسانه پرورش اندام جهان این باشد كه آرنولد تنها پرورش اندام حرفه ای كار است كه 5 سال در هیچ مسابقه ای شركت نكرده و بعد از 5 سال در اولین مسابقه اش كه بزرگترین رویداد پرورش اندام هم هست ( مسترالمپیا ) شركت می كند و به مقام اولی دست می یابد . علت دیگر این لقب گرفتن داشتن اندام حجیم ولی زیباست . آرنولد با داشتن 55 سانتی متر دور بازو ، 144 سانتی متر دور سینه ، 72 سانتی متر دور ران ها و ساق 50 سانتی متری در كنار قد بلند 187 سانتی متر و وزن مناسب 106 كیلوگرم یكی از مناسب ترین ورزشكاران این رشته است .
البته همگان می دانند كه آرنولد دارای بدنی ، عضلانی بوده تا آنجا كه در ساخت موجود 72 K آرنولد تنها بدنسازی بود كه دو قسمت بدنش ( عضلات دو سر سینه ) انتخاب شد .
اما آرنولد در كنار القاب زیبای افسانه پرورش اندام جهان ، درخت بلوط و غیره ، لقب عروسك خیمه شب بازی را هم به علت اجرای تبلیغات برای به دست آوردن پول دارد . البته این كار خیلی با رشته تحصیلی آرنولد تعارض ندارد . چون او فارغ التحصیل دانشگاه ویسكانس در رشته تجارت و اقتصاد است . اما این لقب از محبوبیت این غول بزرگ نكاسته ، به طوری كه نظرسنجی محبوب ترین بدنساز قرن از سوی مجله معتبر فلكس ، آرنولد با به دست آوردن 40 % آرا بهترین بدنساز قرن شد و بالاتر از دوریان یتس با 17 % آرا قرار گرفت و محبوبیت این غول بزرگ به قدری است كه از سال 1989 مسابقاتی تحت عنوان آرنولد كلاسیك به طور منظم هر ساله برگزار می شود . اما بزرگ ترین دلیل شهرت افسانه پرورش اندام جهان بازی در فیلم های ترمیناتور 1 ، 2 ، كماندو ، پایان روز و غارتگر است . او كه بازیگری را از دهه هفتاد با فیلم هركول در نیویورك آغاز كرد تنها دلیل موفقیتش در این فیلم داشتن اندام حجیم بود كه یك چیز جدید در عرصه سینما بود . آرنولد در آن فیلم به علت نداشتن تجربه كافی نتوانست بازی خوبی را از خود نمایش دهد . بد نیست بدانید در آن فیلم ، صدای او حذف شد چرا كه او به علت داشتن لهجه شدید آلمانی صدای مناسبی برای فیلم نداشت . اما آرنولد با سعی و تلاش توانست در فیلم های متعددی بازی كند و آثار زیر را از خود به جا بگذارد:
1970 : هركول در نیویورك
1973 : خداحافظی طولانی
1976 : گرسنه ماندن
1977 : پامینگ آیرون
1979 : شكار كركس و یاغی
1980 : داستان جین مانسفیلد ( تلویزیونی )
1982 : كونان بربر
1983 : كارناوال در ریو ( تلویزیونی )
1984 : كونان ویرانگر - ترمیناتور 1
1985 : سونیای سرخ - كماندو
1986 : معامله ناشیانه
1987 : غارتگر – مرد فراری
1988 : گرمای سرخ – دو قلوها
1990 : پلیس كودكستان – یادآوری مطلق
1992 : ترمیناتور 2 – روز قضاوت
1993 : دیو – آخرین قهرمان اكشن – آخرین پارتی
1994 : دروغ های حقیقی – جونیور – قرن سینما – جزیره برتا
1996 : پاك كننده – جیرینگ جیرینگ از همه جا
1997 : بتمن و رابین
1999 : پایان روز
2000 : روز ششم
2001 : خسارت دو جانبه
2003 : ترمیناتور 3
2004 : هشتاد روز دور دنیا
البته آرنولد پس از بازی در هركول در نیویورك تجربه های بسیاری كسب كرد ، به قدری كه چند سال بود برای بازی در گرسنه ماندن نامزد دریافت كره طلایی شد . اما كلكسیون افتخارات او به مدال های مسابقات پرورش اندام و جوایزش به خاطر بازیگریش محدود نمی شود و او تا به حال جوایز زیادی برای بودن الگوی مناسب برای نوجوانان و كودكان و كارهای خیرخواهانه اش گرفته است . این غول حجیم قلب لطیفی دارد و با این كه یكی از گران ترین بازیگران هالیوود است ، برای بازی در فیلم ترمیناتور 3 پولی بالغ بر 30 میلیون دلار گرفته است همواره در كارهای خیر شركت می كند و تا به حال چندین برنامه به نفع كودكان بی سرپرست اجرا كرده است . او تا كنون چندین مؤسسه خیریه تاسیس كرده و از آنها حمایت می كند و دارای حس انسان دوستانه ای است كه شاید دلیل آن ریشه در كودكی آرنولد زمانی كه با فقر دست و پنجه نرم می كرده ، داشته باشد . به هر تقدیر دیگر رابطه وی در عرصه سینما و ورزش به پایان رسیده و او شانس خود را در سیاست مورد امتحان قرار داد .
آنچه از مطالعه زندگی این غول مهربان كه بسیار خانواده دوست و عاشق همسر و فرزندش و كودكان است می توان برداشت كرد این است كه با صبر و استقامت و تلاش و كوشش بسیار می توان به اهداف خود رسید، هر چند كه این اهداف بزرگ و دور باشند ، كاری كه آرنولد شوارتزنگر كرد .
او كه در كودكی زندگی فقیرانه ای داشت حال یك میلیونر است و توانسته هفت بار قهرمان مسترالمپیا شود و سال ها ستاره سینمای اكشن بوده و حالا می خواهد یك سیاستمدار موفق شود .