تبلیغات
نسیم - احمدی نژاد در همدان

جستجو

 

احمدی نژاد در همدان


موضوع: اخبار ایران ،

با هدفمندی یارانه هاحتی یک فقیر باقی نمی‌ ماند/ هشدار به برخی سران عرب

رئیس جمهور درباره برخی فضاسازی های اشتباه در خصوص هدفمند سازی یارانه ها گفت: با اجرای این قانون در...

 ادامه خبر درادامه مطلب

منبع: خبر گزاری مهر

 

رئیس جمهور درباره برخی فضاسازی های اشتباه در خصوص هدفمند سازی یارانه ها گفت: با اجرای این قانون در سراسر ایران زمین حتی یک فقیر هم پیدا نخواهد شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به همدان، دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور در جمع مردم همدان افزود: هدفمند کردن یارانه ها یک اقدام انقلابی و به نفع همه ملت است و بعضی تلاش دارند که مردم را از اجرای آن بترسانند. در حالیکه دولت در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها همراه مردم خواهد بود و هرگز جلوتر از آنها حرکت نمی کند.

وی تاکید کرد: با اجرا کردن این قانون زندگی مردم از همان روز اول بهبود خواهد یافت و اینگونه نیست که ابتدا مردم را تحت فشار قرار دهیم و سپس مردم به روال عادی بیفتند.

رئیس جمهور گفت: ما نمی خواهیم یارانه ها را حذف کنیم بلکه می خواهیم عادلانه توزیع شود و اختیار نحوه هزینه آن را به خود مردم واگذار کنیم.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود به صندوق آدینه مهر امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: در این حساب دولت ابتدا برای هر نوزاد یک میلیون تومان از ابتدا به حساب واریز کرده و سالی 100 هزار تومان نیز به آن می افزاید. پدر و مادرها هم سعی کنند بخشی از درآمد خود را در این حساب واریز کنند تا زمانی که نوزادان به سن ازدواج رسیدند از بابت مسکن و ازدواج و همچنین اشتغال مشکل چندانی نداشته باشند.

وی در عین حال خبر از احتمال عقب کشیدن سال اعطای اینگونه حساب ها برای نوزادان سالهای قبل خبر داد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم همدان با اشاره به مناسبات غلط 300 سال گذشته مبنی بر استثمار و استعمار مردم بسیاری از نقاط جهان گفت: در سالیان گذشته یک جزیره ای کوچک در غرب اروپا کشوری همچون هندوستان که چندین برابر آن جمعیت و وسعت دارد را به استثمار کشیده و از آن بهره برداری های بسیاری کرده است.

وی افزود: بسیاری از کشورهای اروپا که در نقشه جغرافیایی چندان به چشم نمی آیند در 300 سال گذشته کشورهای بسیار بزرگ را تحت سلطه خود گرفته و تمام ثروت آنها را چپاول کردند.

احمدی نژاد گفت: حتی بعد از آنکه مردم کشورهای استعمار شده قیام کرده و به ظاهر توانستند استقلال خود را به دست آورند نیز این دول کوچک غربی با نقابی جدید و با شعار دموکراسی و حقوق بشر به میدان آمده و حقوق کشورها را پایمال کردند. در این مسیر نیز از اهرم هایی مثل شورای امنیت بهره مند شدند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قاره ای مثل آفریقا که منبع بسیاری از معادن و مواد اولیه است سالها مورد بهره برداری قرار گرفته و بسیاری ازدولتمردان این کشورها به واسطه پنهان کاری دول غربی از منابع خود آگاه نیستند و البته هنوز هم منابع این کشورها به قیمت ناچیزی به تاراج برده می شود.

وی با اشاره به انتشار 30 هزار میلیارد دلار پول بدون پشتوانه از سوی ایالات متحده در سالیان گذشته گفت: آنها مدعی بودند که دیگر انتشار اسکناس نیاز به پشتوانه طلا ندارد و بسیاری به این سخن گمراه شدند غافل از اینکه این اقدام تیز کردن چاقو برای بریدن گلوی ملت های دیگر بود و به واقع این بزرگترین دزدی تاریخ جهان است.

احمدی نژاد با طرح این سئوال که حال در شرایط امروز جهان چرا دول غربی آنقدر با ملت ایران دشمنی دارند گفت: آنها طراحی کرده بودند که همانند 300 سال گذشته تا 300 سال آینده نیز منابع کشورهای جهان را چپاول کنند ولی ایران در مقابل آنها ایستاد نه با حرکت نظامی بلکه با آرمانخواهی و عدالت طلبی.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنها به هر کجا که در جهان می روند روح حرکت ملت ایران را حاضر می بینند که در مقابل چپاولگری آنها ایستاده است.

وی افزود: آنها مدعی مذاکره با ایران بودند و البته در همین مسیر از برزیل و ترکیه خواستند که با ایران مذاکره کند ولی وقتی دیدند نتیجه 3 جانبه در تهران مطابق میل آنها نیست سراغ صدور قطعنامه رفتند.

احمدی نژاد اعلام کرد: آنها به دنبال مذاکره با ایران نیستند و در واقع آنها مذاکره را در سایه چماق می خواهند که هر چه گفتند جمهوری اسلامی ایران بپذیرد.

رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد که من به نمایندگی از ملت می گویم که ما اهل گفتگو بر پایه عدالت هستیم و اگر خیال می کنید که چماق بلند کنید می توانید از ایران امتیاز بگیرید بدانید ملت ایران صدها چماق را بر سر خودتان خرد خواهد کرد.

وی در ادامه به درخواست مذاکره از سوی اشتون رئیس کمیته سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ایران اشاره کرد و گفت: آن خانم 3 ماه بود که از گفتگو فرار می کرد ولی پس از آنکه قطعنامه علیه ایران صادر شد پیشگام مذاکره شد و البته ما هم در پاسخ به این خانم گفتیم که ما اهل مذاکره هستیم ولی برای اینکه شما ادب شوید مذاکره برای تبادل سوخت را 2 ماه عقب می اندازیم.

احمدی نژاد با اشاره به سناریوی غرب برای ایران گفت: آنها یک جنگ روانی را تهیه کردند و گفتند که ما از طرفی ایران را تحریم و از طرف دیگر تبلیغات سنگینی را علیه آن راه اندازی می کنیم. در کنار این دو رویکرد در صدد یک یا دو حرکت ایذایی بر آمده و سپس برای مذاکره به سراغ ایران می رویم.

وی افزود: آنها 5 جاسوسی را که از جاهای مختلف ربوده اند به تلویزیون آورده و می خواهند ادعا کنند که ایران در جهت ساخت بمب اتمی است. تا با تبلیغات در این موضوع کشورمان را تحت شعاع قرار دهند.

رئیس جمهور گفت: عده ای نیز در داخل هستند که دائم به ما فشار می آورند که در مقابل آنها کوتاه آمده و به تعبیر خودشان ماجرا جویی نکنیم.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آنها مدعی گفتگو با ما بوده اند و ما نیز همواره آمادگی خود را برای گفتگو با آنها اعلام کرده ایم حتی 3 سال پیاپی در زمان جرج بوش که به نیویورک سفر کردیم خواستار گفتگوی رو در رو با وی شدم.

وی افزود: امسال نیز در پایان شهریور ماه سفری به نیویورک برای بیان مواضع ملت ایران خواهم داشت باز هم تکرار می کنم که چنانچه آقای اوباما آمادگی داشته باشد حاضرم بنشینیم و حرفهای خود را برای جهان بهتر ارائه کنیم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شعار تغییر که از سوی اوباما در زمان انتخابات مطرح شده بود، گفت: اخیرا اوباما مدعی خروج بخشی از نیروهای آمریکایی از کشور عراق شده است ولیکن باید درباره این اقدام اوباما بگویم که اولا چرا همه نیروهای خود را از عراق خارج نمی کنید و ثانیا اینکه بخش مهمی از این نیروها قرار است در منطقه و در افغانستان مستقر شوند که تغییر واقعی در این مسئله مشاهده نمی شود.

احمدی نژاد گفت: تغییر واقعی این است که آمریکا نیروهای خود را از منطقه خارج و به خاک آمریکا ببرد که اگر خیری دارد به خود کشور آمریکا برسد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه اوباما بسیاری از فرصت های خود برای تغییر واقعی از دست داده است گفت: شاید بخشی از این فرصت سوزی اوباما به سلطه صهیونیست ها و بسیاری از نقاط دولت آمریکا باز گردد ولی باید این سئوال را پرسید که چرا اوباما با استفاده از وسایل ارتباط جمعی نسبت به این فشارها اطلاع رسانی نکرده و افکار عمومی را از این فشارها آگاه نمی کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما بر اساس فرهنگ اسلامی به اوباما نصیحت می کنیم که تا این اندازه منافع مردم آمریکا را از بین نبرده و آنها را به ذلت نکشد.

احمدی نژاد تاکید کرد: ما آماده تبادل سوخت و گفتگو هستیم اما در سایه احترام و توصیه می کنیم که طرف غربی فرصت را از دست ندهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فلسطین اشاره کرد و گفت: پس از 60 سال جنایت در قبال مردم مظلوم این کشور امروز مدعی صلح با آنان شده اند در حالیکه طرف مذاکره فلسطین مشروعیت نداشته و نماینده واقعی 10 میلیون فلسطینی در مذاکرات حضور ندارد.

رئیس جمهور به برخی کشورهای عربی هشدار داد و گفت: مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود چرا عجله دارید که ملت فلسطین را به اشغالگران بفروشید زیرا صهیونیست ها امروز دچار بحران های مختلف شده و در حال از بین رفتن هستند و بدانید که با اینگونه اقدامات این رژیم جعلی نجات پیدا نخواهد کرد.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از فشارهای داخلی اشاره کرد و گفت: عده ای در داخل هستند که 3 سال پیش وقتی ما در اوج فشارهای هسته ای بودیم و به تبع نظر مردم ایستادگی کردیم آن را ماجراجویی دانستند. یک سال پیش وقتی صحبت از تبادل سوخت به میان آمد این بار نیز فریاد زدند که دولت در حال سازش است. امروز نیز با توجه به شرایط مختلف دو طرفه سخن می گویند.

وی افزود: من می خواهم بگویم که ملت شما را به خوبی شناخته است و این بار دیگر دوران دفاع مقدس نیست که بتوانید جام زهر بنوشانید و اگر صد جام زهر هم پر کرده باشید ملت آن را در کام منافقین خواهد کرد و به واقع ملت از آنها عبور کرده اند.

رئیس جمهور در ابتدای سخنانش با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان به جوانان توصیه کرد که در این ماه از انوار قرآن دلهای خود را آکنده کنند و همچنین امامت و ولایت را به عنوان مفسران واقعی قرآن همیشه مورد نظر خود داشته باشند.

احمدی نژاد عامل عزت و ماندگاری ملت ایران را تمسک به قرآن، امامت و ولایت دانست و گفت هر جا که مشکلی در جهان وجود دارد ناشی از دوری بشر از کتاب خدا و مفسر حقیقی آن است.