تبلیغات
نسیم - نمایشگاه بین‌المللی قرآن 16 مرداد افتتاح می‌شود

جستجو

 

نمایشگاه بین‌المللی قرآن 16 مرداد افتتاح می‌شود


موضوع: اخبار ایران ،

نمایشگاه بین‌المللی قرآن 16 مرداد افتتاح می‌شود

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم روز شنبه 16 مرداد (26 شعبان) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) تهران افتتاح می‌شود.

ادامه خبر درادامه مطلب

منبع: خبر گزاری مهر

منبع: خبر گزاری مهرهجدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم روز شنبه 16 مرداد (26 شعبان) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) تهران افتتاح می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، حوزه و دانشگاه، آموزش، پژوهش و گفتگوهای قرآنی، محصولات فرهنگی، کتاب و نشر، فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، کودک و نوجان، خانواده، محافل و مراسم، برخی بخشهای تشکیل دهنده هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم هستند .

شعر و ادب، هنرهای تجسمی، عکس، نهادها و مؤسسات نیز از دیگر بخشهای این دوره از نمایشگاه هستند که در مصلای امام خمینی تهران پذیرای علاقمندان خواهد بود .

برگزاری نشستهای دانشگاهی به ویژه 12 نشست در مورد بحث پایان نامه ها و حضور علاقمندان در جلسات دفاع پایان نامه در موضوعات قرآنی دراین جلسات، برگزاری جشنها، سخنرانی علما و بزرگان از جمله برنامه های این نمایشگاه است.

براساس پیش بینی ‌ها در رشته های مختلف از اساتید برجسته حوزوی، دانشگاهی و هنری استفاده می شود. 60 نهاد دانشگاهی ، 50 نهاد حوزوی، 93 شرکت و مؤسسه عرضه نرم افزار، 343 ناشر داخلی و 15 ناشر بین المللی در نمایشگاه شرکت و کتابهای مرتبط با قرآن و در نهایت عترت را ارائه می کنند .

برای خرید کتابهای قرآنی نیز تمهیداتی اندیشیده شده اما بخشی تنها به نمایش کتاب اختصاص دارد.

همچنین هر روز 16 نمایش خیابانی اجرا می شود، 108 اجرا در دو بخش خانواده و جوان ارائه ، 160 جلسه شعر و ادبیات، 111 ترجمه قرآن به زبانهای مختلف، 200 تابلو از 1200 تابلو هنری به نمایش در می آید، 150 عکس از بهترین عکسهای ارسال شده نیز به نمایش گذاشته می شود.

آغاز فعالیت نمایشگاه قرآن پیش از ماه مبارک رمضان و ایام روزه داری برای این است که امکان دیدار به هموطنان شهرستانی نیز داده شود .

هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار "قرآن؛ کتاب زندگی" از 17 مرداد تا 12 شهریور(27 شعبان تا 23 رمضان) از ساعت 17 تا 24 در مصلای تهران برپا و پذیرای علاقمندان است .