تبلیغات
نسیم - اتوبوسهایی که از روی خودروها رد می شوند!

جستجو

 

اتوبوسهایی که از روی خودروها رد می شوند!


موضوع: اخبار فناوری های نوین ،

اتوبوسهایی که از روی خودروها رد می شوند! / فرار چینی ها از ترافیک

چینی ها قصد دارند طرح اتوبوس جدید و دو پای خود که از بالای سر خودروهای خیابان عبور کرده و مسیر...

ادامه خبر درادامه مطلب

منبع: خبر گزاری مهر

 

چینی ها قصد دارند طرح اتوبوس جدید و دو پای خود که از بالای سر خودروهای خیابان عبور کرده و مسیر خودروها را مسدود نمی کند را در یکی از بخشهای پکن به اجرا برسانند.
به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از بزرگترین نگرانی های برنامه ریزهای سامانه های حمل و نقل عمومی در شهرها یافتن راه حلی برای سرعت بخشیدن به حرکت توده خودروها در خیابانها است.

استفاده از اتوبوسها به تعداد زیاد می تواند منجر به انسداد جاده ها شده و از آن بدتر وضعیت هوای شهرها را وخیم تر سازد. از سویی دیگر ساخت بزرگراه های بسیار وقت گیر و پر هزینه است. از این رو چینی ها که در هر زمینه ای دستی بر آتش دارند جایگزینی سریعتر، پاکتر و کم هزینه تر پیشنهاد کرده اند: استفاده از اتوبوسهایی که از روی سر دیگر خودروها حرکت می کنند.

مدل این اتوبوس که برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی فناوری های نوین پکن در ماه می به  نمایش گذاشته شد در آینده ای نزدیک در منطقه "منتوگو" پکن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این طرح که به شرکتی به نام "شنزن هاشی" تعلق دارد شبیه یک بزرگراه است که دو پای خود را روی دو لبه جاده گذاشته است. ارتفاع این اتوبوس چهار تا چهار متر و نیم بوده و دو طبقه است: مسافران در طبقه بالایی آن جا به جا می شوند و در طبقه پایین خودروهای شهری مسیر همیشگی خود را طی می کنند.

انرژی این اتوبوس از خورشید و جریان الکتریسیته تامین خواهد شد و می تواند در زمانی که هزار و 200 تا هزار و 400 مسافر را جا به جا می کند با سرعتی در حدود 60 کیلومتر در ساعت بدون مسدود کردن مسیر خودروهای دیگر در خیابانهای مختلف حرکت کند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، همچنین هزینه ساخت این اتوبوس و مسیرهای ویژه برای حرکت آن تنها 10 درصد از هزینه ساخت یک بزرگراه خواهد بود و در عین حال گفته می شود این اتوبوس می تواند از میزان قفلهای ترافیکی 20 تا 30 درصد بکاهد.