تبلیغات
نسیم - شکایت ایران از اظهارات رئیس ستاد ارتش آمریکا به سازمان ملل

جستجو

 

شکایت ایران از اظهارات رئیس ستاد ارتش آمریکا به سازمان ملل


موضوع: اخبار ایران ،

شکایت ایران از اظهارات رئیس ستاد ارتش آمریکا به سازمان ملل


ایران رسما نسبت به اظهارات تهدید آمیز رئیس ستاد ارتش امریکا به سازمان ملل و شورای امنیت اعتراض کرد.

ادامه خبر درادامه مطلب

منبع: خبر گزاری مهر

 به گزارش خبرگزاری مهر، بدنبال اظهارات غیرمسئولانه و نسنجیده «مایک مولن» رئیس ستاد ارتش آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال نامه ای به دبیرکل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی آن سازمان ، مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به اظهارات مایک مولن وبعضی تهدیدهای سناتورهای آمریکایی را اعلام داشت.

در نامه نمایندگی ایران آمده است: «مقامات مختلف آمریکا و بعضا نمایندگان کنگره علنا جمهوری اسلامی ایران را به توسل به  زور تهدید می کنند که این خود نقض آشکار حقوق بین الملل و اصول اساسی منشور ملل متحد است. این گونه اظهارات غیرمسئولانه و استفاده از زبان تهدید ، خلاف تلاش هایی است که در عرصه جهانی برای تقویت صلح و امنیت بین المللی صورت می گیرد. جمهوری اسلامی ایران ضمن تکرار موضع اصولی خود مبنی بر اینکه تسلیحات ضد بشری هسته ای هیچ جایی در دکترین دفاعی کشورمان ندارند، مراتب اعتراض شدید خود به اینگونه اظهارات غیر مسئولانه و توجیه ناپذیر مقامات امریکا که به بهانه های واهی علیه ملت ایران بیان می شود را ابراز می دارد.

در ادامه این نامه آمده است : جمهوری اسلامی ایران براساس ماده 51 منشور ملل متحد ، دفاع از حریم کشور و حقوق ملت ایران را حق قانونی خود می داند . 

مایک مولن رئیس ستاد ارتش آمریکا روز یکشنبه 10 مرداد در برنامه تلویزیونی "ان بی سی"  گفته بود :  طرح عملیات نظامی بر ضد ایران آماده است.