تبلیغات
نسیم - دزدان دریایی به نفتکش ایرانی حمله کردند

جستجو

 

دزدان دریایی به نفتکش ایرانی حمله کردند


موضوع: اخبار ایران ،

دزدان دریایی به نفتکش ایرانی حمله کردند/ جزئیات ناکامی دزدان دریایی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به بیست و ششمین ناکامی دزدان دریایی خلیج عدن در ربودن نفتکشهای...

ادامه خبر درادامه مطلب

منبع: خبر گزاری مهر

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به بیست و ششمین ناکامی دزدان دریایی خلیج عدن در ربودن نفتکشهای ایران گفت: در حال حاضر تمامی خدمه نفتکش دیلم در سلامت کامل هستند.
محمد سوری در گفتگو با مهر با اشاره به حمله دزدان دریایی به یکی از کشتی های شرکت ملی نفتکش ایران در ساعت حدود 9 صبح روز گذشته پنج شنبه 14 مرداد ماه گفت: این نفتکش ایرانی پس از تخلیه 320 هزار تن نفت خام در مسیر برگشت در تنگه باب المندب و دریای سرخ مورد حمله دزدادن دریایی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با اشاره به اینکه در این یورش دریایی 2 فروند قایق تندرو به سمت نفتکش "دیلم" تیراندازی می کردند، تصریح کرد: در نهایت پس از نزدیک به دو ساعت تعقیب و گریز دزدان دریایی با اتمام سوخت قایقهای تندرو این حمله هم به ناوگان نفتکش ایران ناکام ماند.
 
وی با تاکید بر اینکه در این حمله نفتکش ایرانی با سرعت 16 تا 17 گره دریایی که بالاترین سرعت حرکت نفتکشها در دریا است حملات دزدان دریایی را ناکام گذاشته است، گفت: در حال حاضر تمامی 31 خدمه این نفتکش در سلامت کامل هستند.
 
به گزارش مهر، نفتکش غول پیکر "دیلم" پس از تخلیه دو میلیون بشکه نفت ایران در بندر سوخنا در مصر در حالیکه عازم ایران بود در دهانه خروجی باب المندب مورد حمله دزدان دریایی مسلح قرار گرفت.
 
با حمله روز گذشته دزدان دریایی به نفتکش دیلم تعداد حملات ناموفق آنها به کشتی های نفتکش ایران در سالجاری به 6 مورد و در 23 ماه گذشته به 26 مورد رسیده است.
 
پیش از این نفتکش 158 هزار تنی "سوسنگرد" شرکت ملی نفتکش هم در هفدهم تیرماه سالجاری و در حالیکه عازم اسپانیا بود مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفت که این یورش دزدان دریایی با ناکامی روبرو شده بود.
 
در حال حاضر ظرفیت ناوگان کشتی های نفتکش ایران حدود 10 میلیون و 700 هزار تن بوده که با این تعداد کشتی امکان جابه جایی سالانه بیش از 100 میلیون تن نفت خام و انواع فرآورده های نفتی وجود دارد.
 
همچنین هم اکنون ساخت 28 فروند نفتکش جدید توسط سازندگان داخلی و خارجی در حال انجام بوده که با ورود این تعداد کشتی ظرفیت حمل نفت خام و فرآورده های نفتی کشور بیش از 7.5 میلیون تن افزایش می یابد.
 
با ورود 28 فروند نفتکش جدید در مجموع ظرفیت ناوگان نفتکش به 18 میلیون تن خواهد رسید که در مجموع امکان جابه جایی سالانه بالغ بر 150 میلیون تن نفت و فرآورده های نفتی فراهم می شود.