تبلیغات
نسیم - تثبیت قیمت کتاب الکترونیک برای "اپل" دردسر ساز شد

جستجو

 

تثبیت قیمت کتاب الکترونیک برای "اپل" دردسر ساز شد


موضوع: اخبار فناوری های نوین ،

تثبیت قیمت کتاب الکترونیک برای "اپل" دردسر ساز شد

شرکتهای اپل و آمازون باید به زودی به اتهام تثبیت قیمت کتابهای الکترونیکی و از بین بردن فضای رقابت قیمت در بازار این کتابها توضیحاتی را به دادستانی آمریکا ارائه کنند.

ادامه خبر درادامه مطلب

منبع: خبر گزاری مهر

 شرکتهای آمازون و اپل به دلیل تلاش برای تثبیت قیمت کتابهای دیجیتال به واسطه امضای قرارداد با 6 ناشر بزرگ جهان آنها را از فروش کتابها با قیمت پایینتر به رقبای این دو شرکت منع می کند باید توضیحاتی را ارائه کنند.

به گفته "ریچارد بلومنتال" از مقامات دادستانی کل ایالت کانتیکت که از دو شرکت تقاضا کرده در جلسه ای برای توضیح این مطلب حاضر شوند، بازبینی هایی انجام شده نشان می دهند قیمت کتابهای الکترونیکی پر فروش که در چهار کتابفروشی بزرگ آمریکا ارائه می شوند کاملا یکسان هستند.

وی معتقد است توافق میان ناشران، آمازون و اپل در حال حاضر باعث یکپارچه شدن قیمت بسیاری از کتابهای الکترونیکی محبوب شده و خریداران را از استفاده فضای رقابتی در زمینه قیمت کتابها محروم کرده است.

طی یک سال گذشته محبوبیت کتابهای الکترونیک و تجهیزات مورد نیاز برای خواندن آنها در آمریکا رو به افزایش گذاشته است. 

 آمازون ماه پیش اعلام کرد برای اولین بار آمار فروش کتابهای الکترونیکی در این سایت نسبت به کتابهای جلد دار افزایش یافته است. این پایگاه در نظر دارد کتاب خوان کیندل را به همراه فروشگاهی از هزاران عنوان کتاب الکترونیکی طی ماه جاری در انگلستان ارائه کند.

بر اساس گزارش تلگراف، قیمت معمول فروش کتابهای الکترونیک در آمریکا 10 دلار است اما مشخص نیست که آمازون این کتابها را در انگلستان با چه قیمتی به فروش برساند. احتمالا قیمت این کتابخوان‌ها در انگلستان بیشتر است.